Sosyal Medya Yönetimi

Kitlesel pazarlamanın geçerliliğini yitirmeye başladığı günümüzde, internet mecraları markalar ve markalaşma yolundaki her kurum ve şahıs için büyük önem taşımaya başlamıştır. Dijital pazarlamanın en önemli elemanlarından biri de sosyal medyadır.

Sosyal medya üzerinden aynı anda milyonlara ulaşmak artık bir tık meselesi.

Üstelik filtre özellikleri sayesinde, kişileri ayrıştırıp yalnızca hedef kitleye ulaşmakta mümkün hale gelmiştir. Bölge / yaş / cinsiyet başta olmak üzere, hedef kitlenize direk ulaşmanız, reklam, davet, kampanya veya bilgilendirmeyi direk hedef kitleye sunmanız artık çok daha kolay.

Sosyal medya üzerinden; müşterilere ulaşıp şikâyet, anket çalışmaları, reklam, duyuru, bilgilendirme ve direk temas yolları da çok daha hızlı bir şekilde çözülebiliyor.

Sosyal medyayı etkin kullanabilen markalar, kurumlar ve şahıslar hedef kitlesinin gözünde güçlü bir konuma sahip olmaktadırlar. Teknoloji sizin yerinizi almak için değil, size destek vermek için tasarlanıyor. Teknoloji merkezli reklam ve kurum görüntüsünden nasıl fayda sağlayabileceğinizi anladığınızda siz de en başarılı ve karlı markalar arasında yer alacaksınız.

bigdrop-youtube-facebook-twitter-instagram

Türkiye’de 79.14 milyonluk nüfusun, 46.3 milyonu internet kullanıcısı. 42 milyonu aktif olarak sosyal medyada yer alırken, bu kullanıcıların 36 milyonu ise sosyal medyaya mobil cihazlardan ulaşıyor.

Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya platformlarına baktığımızda ;  Facebook 32% – WhatsApp 24% – Twitter 17% – Instagram 16%

Ve diğerleri (Google+, Skpye, LinkedIn vs…)

Türkiye’deki bu kullanıcılarının %77’si her gün online oluyor.

Bigdrop Sosyal Medya Yönetim Aşamaları

Kurumsal Dil – Markanızın sosyal medya dilinin oluşturulması
Büyük Veri – Kurumun / Markanın hedeflerinin belirlenmesi
Mecra Analizi – Sektörünüz için doğru mecranın seçilmesi
Tüketici Analizi – Hedef kitlesi oluşturma
Planlama – Günlük / Haftalık /Aylık Planlama
Gerçek Zamanlı Planlama – Doğru zamanda, doğru kitleye erişimin sağlanması
Facebook – Twitter – Instagram – Youtube