Özel Okullar İçin Google Reklamları

Google Ads uzmanlarımızdan kurulum desteği almak için bu numarayı arayın: 0232 502 0047

Teklif Almak ve Ücretsiz Kurulum Talep Etmek için;
0232 502 0047

  Özel Okullar İçin Google Reklamları

  Özel okullar ayrıcalıklı eğitim merkezleri olmalarının yanında, gelir arttırmak zorunda olan ticari işletmelerdir. Ayrıcalıklı eğitiminin devamlılığı için her yıl yeni öğrenci kaydı yapmaları gerekir. Ancak her eğitim kurumunun bu süreci ele alış biçimi farklıdır. Açık hava reklamları, yerel gazeteler gibi klasik mecraları kullanma alışkanlığı hala birçoğunda devam etmektedir.  Bu mecralar belli oranlarda ve bulundukları bölgede olumlu cevaplar verse de yeterli, yenilikçi ve yarının çözümü değildir.

  Bir diğer yanda, trendleri ve tüketici davranışlarını takip ederek, yeni döneme uygun stratejiler geliştiren özel okullar, potansiyel velilere ulaşmak ve daha fazla kayıt toplamak için Google Reklamlarına ihtiyaç duyarlar. Google Reklamlarında sektörel strateji oldukça mühimdir. Google’da reklam politikalarına uygun her reklam yayınlanabilir ancak her reklam başarılı sonuçlar vermeyebilir. Başarıyı belirleyen geliştirilmiş sektörel performans pazarlama stratejisidir.

  Temel Hedef Potansiyel Veli İletişimi ve Öğrenci Kaydı

  Google Reklamları, hedef kitleye özel ayarlanabilir, ölçülebilir, günlük optimizasyonlar ile performansı arttırılabilir ve en önemlisi daha düşük bütçeyle denetlenerek sürdürülebilir reklamlardır.

  Özel Okul Google Reklamları yaparken, hedeflerin belirlenmiş olması, stratejinin hazırlanmış olması ve reklamı her an iyileştirmek üzere canlı tutan bir optimizasyon süreci olması gerekir. Harcanan bütçenin tamamının tek bir odak noktası olmalıdır; potansiyel veliler ile iletişim kurmak ve yeni öğrenci kaydı sağlamak.

  Özel Okul Reklam Stratejisi

  Özel Okullar, reklam önceleri hazırlık süreçlerinde rakiplerin ne yaptıkları ile ilgilenirler. Bu yanlış bir durum değildir. Hatta önemli bir yaklaşımdır. Ancak strateji, rakibin stratejisini kendi markası ile isimlendirmek suretiyle tarif ederek gerçekleştirilemez.

  Öngörüler yardımcı olacaktır ancak öncelikli strateji, öğrenci adayının veya potansiyel velinin “tam da ihtiyacı olduğu anda karşılarına çıkmaktır.Google Partner Ajansların kullandıkları panel ve Google Merkez Ofis desteği ile bu planlama oldukça mümkün hale gelir. Arama yapan kullanıcıları potansiyel müşteriye dönüştürmenin altın kuralı budur.

  Etkili Bütçe Kullanımı

  Potansiyel velinin veya öğrenci adayının okul araması gerçekleştirdiği anda, Google Reklamları ile karşısına sunduğunuz eğitim fırsatı, erken kayıt veya burs fırsatı ile, iletişim bilgilerini alarak, bütçeyi en iyi performans düzeyine çıkarmak mümkün. Google Reklamları elde ettiğiniz potansiyel veli ve öğrenci adayına, okulunuzun kurumsal iletişim yöneticileri tarafından ulaşma imkanı sunuyor.

  Yüksek Yatırım Getirisi
  Özel okullar, geleneksel reklam mecralarına oldukça yüksek bedeller ödüyor. Oysa bu mecralardan yalnızca birine ayıracağı bütçeyle Google Reklamların yüzlerce potansiyel veliye ulaşabiliyor. Elde edilecek tek bir kayıt ile tüm reklam bedelini geri alarak, oldukça yüksek bir yatırım getirisi elde ediliyor.

  Yer Hedefleme
  Google Reklamları, yer olarak ülkelerin tamamını, bir ülke dahilindeki şehirleri veya bölgeleri, hatta bir yer belirlenen bir merkezin etrafında çizilen bir daireyi bile seçmenize imkan sunuyor. Bu sayede ulaşmak istediğiniz potansiyel velilerin olduğu bölgeyi seçebilirsiniz. Reklamlarınız sadece sonuç alacağınız bölgede gösterilir.


  Eğitim Seviyelerine Göre Reklam
  Her eğitim seviyesine uygun ayrı seviye tanıtım ve iletişim bilgileri alma sayfaları oluşturun. Bu sayede lise ile ilgili arama yapan kullanıcı, lise eğitimi ve fırsatları ile bilgileri bulup, olduğu sayfadan ayrılmadan iletişim bilgilerini bırakabilir. Sizi kalan, eğitim seviyesi düzeyindeki kurumsal iletişim temsilcisini hareket geçirmek.

  Erken Kayıt Reklamları
  Erken kayıt döneminde, eğitim seviyeleri için oluşturduğunuz kontenjan bilgilerini, dönem fırsatlarını, okulun eğitim ve sosyal imkânları pazarlar, boş kontenjanları doldurma fırsatı yakalarsınız.

  Bursluluk Sınav Reklamları
  Belli bir sayıda öğrenciye, belli oranlar ile sağladığınız burs fırsatlarını ve okula kayıt kabul imkanları, bursluluk sınavı ile sunacağına dair reklamları yayınlar, sınava katılan öğrenci adaylarından dilediğiniz burs oranında kayıt oluşturma fırsatı elde edersiniz.

  Teşvik Reklamları
  Grup kayıtlarında veya aynı aileden oluşacak kayıtlarda sağladığınız fırsatlar ile okula öğrenci kaydı sağlayabilirsiniz.

  Sosyal Sorumluluk ve Toplumsal Duyarlılık Reklamları
  Kayıt dönemi dışındaki dönemde, planladığınız veya içinde bulunduğunuz sosyal sorumluluk ve toplumsal duyarlılık projelerinizi Google Reklamları ile tanıtıp, veliler ile aktif iletişimi koruyabilirsiniz. Kayıt dönemi geldiğinde ise veli ile iletişim çok daha rahat olacaktır.

  Dönemsel Eğitim Reklamları
  Yaz veya kış aylarında oluşturmuş olduğunuz mevsimsel eğitim kontenjanlarını Google Reklamları sayesinde doldurabilirsiniz.

  Size yardıma hazırız. Hesap kurulumu ve Google desteği için hemen arayın.

  0232 502 0047

  Google Reklam hesabınızın başarılı olmasını sağlamak için uzmanlarından oluşan özel ekibimizin desteğinden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Hatta uzmanlarımızla birlikte kampanyanızı sizin için oluşturabilirsiniz. Nelerin işe yarayıp nelerin yaramadığını öğrenmede ilk 30 gün önemlidir. Her adımda size yol göstereceğiz.